Aktuálně

Od září znovu začínáme s výukou karate v pojetí tradičních hodnot s prvky sportu a sebeobrany s důrazem na budování respektu, odvahy a odpovědnosti našich cvičenců.

Jako vždy posledních 8 let patřil konec prázdnin intenzivní sportovní přípravě v krásném prostředí Jižních Čech. Počasí se znovu vydařilo, a tak jsme využívali hojně jak venkovní prostory, tak bazén. Závěrečné dny byly u některých korunovány posunem na vyšší technický stupeň.

V neděli 26.3.2023 se 22 našich karatistů zúčastnilo pražských závodů v karate určených zejména pro začínající cvičence. Byla to prozatím největší účast a přinesla také nejvíce medailových úspěchů. V 6 obsazených disciplínách získali naši cvičenci celkem 6 zlatých, 7 stříbrných a 24 bronzových medailí, tedy celkově 37 medailí! Pro některé to navíc...

Dne 25.2.2023 se 10 našich reprezentantů zúčastnilo soutěže pro začínající karatisty Dětský pohár v Říčanech. Po dobrých výkonech se podařilo získat celkem 5 medailí a další cenné zkušenosti. Všem zúčastněným děkujeme ze vzornou reprezentaci oddílu.

Poslední akcí tohoto roku byl společný výjezd na motivační dětský turnaj Yamatův pohár do Pardubic. Byť 6 z původně 18 přihlášených dětí muselo svou účast z důvodů nemoci zrušit, vedli si zbylí reprezentanti nadmíru dobře a to i v pro některé v nových disciplínách. Některé výkony byly opravdu velmi slibné.

Tento rok již druhé oddílové shiai se již tradičně uskutečnilo v předvánočním čase. S účastí 38 soutěžících se jednalo o dosud největší oddílové závody, ve kterých se rozdělovalo znovu 8 sad medailí s oddílovým logem. Letos poprvé s disciplínou úderů do lap. Všem zúčastněným patří pochvala za překonání odvahy.

Celkem 11 dětských reprezentantů se 12.11.2022 zúčastnilo dětského turnaje v Říčanech. Dobré výkony a vzájemná podpora nakonec přinesla velmi dobrá medailová umístění, konkrétně 3 zlaté, 4 stříbrné a 5 bronzových medailí. Dále si někteří odbyli svou premiéru v kategorii kumite. Gratulace všem zúčastněným.

Po pandemické přestávce nastal na začátku října konečně příhodný čas uspořádat podzimní víkendové soustředění, které bylo tentokrát zcela výjimečné z důvody vzácné návštěvy našich německých přátel včetně senseiů Uwe Borsodyho (7. DAN) a Petera Nudinga (6. DAN), bývalých žáků Nagai senseie a současných následovatelů Kasuya senseie (9. DAN). Rekordní...

Letošní soustředění mělo rekordní účast, čemuž odpovídalo i rozdělení do celkem 5 týmů v tradiční týmové soutěži. V bohatém programu nechyběl noční trénink při pochodních či bojovka neúmyslně okořeněná několika vosími bodnutími (bez vážnějších následků). Motivem letošních trik bylo jak jinak 50. výročí existence oddílu.

Z důvodu omezení souvisejících s covidovým obdobím se tradiční oddílové přebory přesunuly z konce roku 2021 až na konec roku školního. Bezmála 40 soutěžících se utkalo v celkem 8 disciplínách (výsledky viz níže). Na závěrečné Sayonara party jsme s pomocí rodičů sestavili číslovku 50 symbolizující výročí existence našeho oddílu. Všem zúčastněným...