Aktuálně

Poslední akcí tohoto roku byl společný výjezd na motivační dětský turnaj Yamatův pohár do Pardubic. Byť 6 z původně 18 přihlášených dětí muselo svou účast z důvodů nemoci zrušit, vedli si zbylí reprezentanti nadmíru dobře a to i v pro některé v nových disciplínách. Některé výkony byly opravdu velmi slibné.

Tento rok již druhé oddílové shiai se již tradičně uskutečnilo v předvánočním čase. S účastí 38 soutěžících se jednalo o dosud největší oddílové závody, ve kterých se rozdělovalo znovu 8 sad medailí s oddílovým logem. Letos poprvé s disciplínou úderů do lap. Všem zúčastněným patří pochvala za překonání odvahy.

Celkem 11 dětských reprezentantů se 12.11.2022 zúčastnilo dětského turnaje v Říčanech. Dobré výkony a vzájemná podpora nakonec přinesla velmi dobrá medailová umístění, konkrétně 3 zlaté, 4 stříbrné a 5 bronzových medailí. Dále si někteří odbyli svou premiéru v kategorii kumite. Gratulace všem zúčastněným.

Po pandemické přestávce nastal na začátku října konečně příhodný čas uspořádat podzimní víkendové soustředění, které bylo tentokrát zcela výjimečné z důvody vzácné návštěvy našich německých přátel včetně senseiů Uwe Borsodyho (7. DAN) a Petera Nudinga (6. DAN), bývalých žáků Nagai senseie a současných následovatelů Kasuya senseie (9. DAN). Rekordní...

Letošní soustředění mělo rekordní účast, čemuž odpovídalo i rozdělení do celkem 5 týmů v tradiční týmové soutěži. V bohatém programu nechyběl noční trénink při pochodních či bojovka neúmyslně okořeněná několika vosími bodnutími (bez vážnějších následků). Motivem letošních trik bylo jak jinak 50. výročí existence oddílu.

Z důvodu omezení souvisejících s covidovým obdobím se tradiční oddílové přebory přesunuly z konce roku 2021 až na konec roku školního. Bezmála 40 soutěžících se utkalo v celkem 8 disciplínách (výsledky viz níže). Na závěrečné Sayonara party jsme s pomocí rodičů sestavili číslovku 50 symbolizující výročí existence našeho oddílu. Všem zúčastněným...

Příprava se vyplatila a z turnaje Kamiwaza Cup 2022 si naše 12členné družstvo veze 12 medailí (4 zlaté, 2 stříbrné, 6 bronzových). Ukázalo se znovu, že k úspěšným výsledkům je potřeba zejména pravidelný trénink, odhodlání, ale někdy i trochu štěstí. Dobrý výkon a pochvalu si zaslouží všichni, i ti, kterým medaile nyní unikla, jelikož v hlubším...

Jako každoročně jsme strávili poslední týden prázdnin na letním výcvikovém táboře, kde ani letos nechybělo mnoho cvičení, her, souteží ani vzdělávání. Letos bylo soustředění ožoveno účastí 3 zahraničních účastníků z Belgie a Německa. Závěrečné zkoušky na vyšší technické stupně úspěšně splnilo všech 5 adeptů.

V minulých týdnech proběhly 2 týdenní výzvy, při kterých jsme nejprve zvládli 22.226,5 kliků a poté naběhat neuvěřitelných 96.572 schodů. Do výzev se zapojilo již přes 40 účastníků. Udržujme se mentálně i fyzicky připraveni na konec pandemie a pokračování řádných tréninků.