Poslední trénink školního roku a Sayonara party aneb Ichi-go Ichi-e

06.07.2018

Dne 27. 6. 2018 jsme se sešli v tělocvičně školy k poslednímu společnému tréninku uplynulého školního roku. Pochvalu mají ti, kterým se přivedlo přivést s sebou na cvičení své rodiče či další roidnné příslušníky. Pro příště bychom chtěli naopak zmenšit (ideálně na nulu) skupinu pouze přihlížejících diváku, neboť právě tento jediný den v roce je speciálně určen pro společné cvičení úplně všech. Nicméně i tak se tréninku včetně hostů zúčastnilo téměř 40 cvičenců a tělocvična byla téměř plná.

Na následnou Sayonara party si pak našlo cestu dle odhadu až 60 účastníků! To je také úctyhodné. I přes do poslední chvíle nejasnou předpověď počasí, kdy meteorologové vystřídali všechny možné variace od slunečna přes slabý déšť po silné přeháňky, se nakonec déšť naší akci téměř zcela vyhnul a až na samotný plánovaný závěr nás přinutil rozdat poslední zbytky cen ve vestibulu školy.

Každé setkání je, stejně jako každý okamžik lidského života, neopakovatelné. Těžko se totiž znovu sejde přesně ta samá skupina za tím samým účelem a i kdyby ano, ti samotní lidé už budou jiní, minimálně zas o pár týdnů, měsíců či let starší... A právě toto nám říká japonský pojem Ichi-go Ichi-e (jedna příležitost za život).

Na závěr mi dovolte poděkovat všem, kteří chodili více či méně pravidelně cvičit jakož i těm, kteří přišli jako hosté jen na závěr roku. Samozřejmě velké díky patří všem, kteří mi pomáhali a kteří mě podporovali (má rodina). Užívejte si svá ichi-go ichi-e v běžném životě!

-trenér-